Lapuan Piristeel Oy

Käyntiosoite
Teollisuustie 5
62100 LAPUA
Puhelin (06) 433 8800
Faksi (06) 433 8825
Internetsivuthttp://www.piristeel.fi
Sähköpostilapuan.piristeel@piristeel.fi
Y-tunnus 0705873-1
Toimiala

Metallituotteiden valmistaja, rakennusmateriaaleja, kattoturvallisuustuotteita

Kuvaus

Lapuan Piristeel Oy on kotimaisia Pisko-sadevesijärjestelmiä ja kattoturvallisuustuotteita valmistava yritys. Lisäksi toimimme osaajana ohutlevyalan osahankintatöissä. Tyypillisimpiä tuotteitamme ovat tikkaat, kattosillat, lumiesteet ja sadevesijärjestelmät sekä sadevesijärjestelmien osat. Edustamiamme tuotemerkkejä ovat mm. Bahco, Malco, Midwest tools, NTM, Pisko, Rainway, Ruukki, SF-Turvajärjestelmät, Tapco. Tuotteet jälleenmyyjiltämme kautta maan!

Lisätietoa

Lapuan Piristeel Oy on Suomen johtava sadevesijärjestelmien, tikas- ja kattoturvatuotteiden valmistaja ja tukkutoimittaja. Tuotteemme tunnet Pisko-tuotemerkistä.

Asiakastyytyväisyys on meille tärkein, jota tuemme laadukkailla toimituksilla ja hyvällä palvelulla. Jatkuva kehittyminen tuotekehitystyön ja yrityksen kehittämisen muodossa antaa mahdollisuuden korkealle kilpailukyvylle myös tulevaisuudessa. Ammattitaitoinen ja hyvin perehdytetty henkilöstö on yrityksemme kulmakiviä. Kannattavan toiminnan myötä olemme asiakkaillemme turvallinen yhteistyökumppani ja henkilöstöllemme turvallinen työnantaja. Yrityksemme pyrkii aina olemaan korkeasta kokonaislaadustaan tunnettu. Osaaminen on yhdistelmä ammattitaitoa, huipputeknisiä tuotantolaitteita ja ideoita uusista tuoteinnovaatioista.


Yhteyshenkilöt

Hallituksen puheenjohtaja
Pentti Piri
044 033 8870 faksi (06) 434 2838
pentti.piri@piristeel.fi
Toimitusjohtaja
Petteri Nieminen
06-433 8832
044-720 1003
faksi (06) 433 8825
petteri.nieminen@piristeel.fi
Markkinointijohtaja
Jaakko Piri
044-033 8876 faksi (06) 433 8825
jaakko.piri@piristeel.fi
Tuotantopäällikkö
Kaj Haapa-aho
(06) 433 8840
044 747 9655
faksi (06) 433 8825
kaj.haapa-aho@piristeel.fi
Myyntipäällikkö
Vesa-Matti Noponen
044 734 0155 faksi (06) 433 8825
vesa-matti.noponen@piristeel.fi
Kirjanpito
Sami Taipale
06-433 8821 faksi (06) 433 8825
sami.taipale@piristeel.fi
Laatu- ja ympäristövastaava
Kristiina Mäenpänen
06-433 8877 kristiina.maenpanen@piristeel.fi
Myynti/ Äitiyslomalla
Susanna Niska
   
Myynti
Johanna Harju
06-433 8844 johanna.harju@piristeel.fi
Myynti
Jarmo Talvitie
06-433 8824 jarmo.talvitie@piristeel.fi
Myynti
Sari Setälä
06-433 8819 sari.setala@piristeel.fi
Laskutus
Minna Marttala
06-433 8845 laskutus@piristeel.fi
Mediavastaava
Katja Kankaanpää
06-433 8818 katja.kankaanpaa@piristeel.fi

Toimipaikat

Benders Suomi Oy Hyllyväntie 6-8 04600 MÄNTSÄLÄ
Lapuan Piristeel Oy Teollisuustie 5 62100 LAPUA
Metehe Oy Voimakaari 17 54100 JOUTSENO
Vaskisepät Viilajantie 7 06450 PORVOO